Finále aneb svatebními šaty to začalo i skončilo

V neděli 1. června 2014 se na Den dětí v Jičíně konalo dlouho očekáváné finále ČR.  25té finále soutěže Dívka roku 2014 proběhlo v zaplněném Masarykově divadle. Tříhodinové odpoledne bravurně a vtipně moderoval Leoš Mareš. V porotě a mezi účinkujícími či hosty se objevila známá jména jako Jana Plodková, Iveta Vítová, Gabriela Kratochvílová, Václav Noid Bárta, Jitka Válková, New Element, Lucie Křížková, Gabriela Dvořáková, Michaela Sejnová, Vlastimil Harapes, Martin Kraus, Braňo Polák, Martin Zach, Julián Záhorovský  a další.

Ústí mělo v Jičíně dvě želízka v ohni, finalistky Štěpánku Karasovou a Adélu Nejedlou. 14 dní před finále si k naší velké lítosti zlomila Štěpánka Karasová při tréninku pravou ruku. Štěstí v neštěstí bylo to, že jí nemusela mít v sádře, ale pouze v ortéze, což rozhodlo a dalším pokračování v soutěži.  Tři disciplíny ze čtyř zvládla Štěpánka s ortézou, volné vystoupení se zlomenou rukou předvést nemohla. Náhradním řešením byla videoprojekce. Všem bylo jasné, že videoprojekce nezaboduje tak, jako živé vystoupení. Ale v danou situaci, jsme byli šťastní, že jedna z našich nejlepších dívek nemusela odstoupit a mohla pokračovat dále i za cenu neúspěchu, neb zažít atmosféru finále je pro každou dívku nezapomenutelný zážitek.

Do Jičína se sjelo 12 krásných a opravdu dobře připravených finalistek z celých Čech a publiku předvedla maximum.  V úvodu to byla úžasná robotí show na téma R.U.R. od choreografky Kristýny Sklenářové. A dále již následovaly čtyři známé disciplíny, rozhovor s moderátorem, aerobik, volné představení a módní přehlídka spolu s hudebním programem.

Na závěr vstoupilo na podium 12 půvabných nevěst k vyhlášení výsledků. Neskutečné se stalo skutečným a k naší velké radosti se Štěpánka Karasová umístila na druhém místě a navíc získala titul pro pohybově nejnadanější dívku - Dívka Talent. Štěpánce patří zasloužená gratulace, neb navzdory zlomenině to nevzdala a bojovala dál. Gratulace patří po zásluze i Adéle Nejedlé, která předvedla opravdu skvělé výkony a samozřejmě i všem ostatním dívkám.  Pro ústecké dívky soutěž v lednu svatebními šaty začala a nyní v Jičíně svatebními šaty i končí. Na závěr jistě stojí zmínit často slýchanou a pravdivou větu „ Všechny jste pro nás vítězky !!!“

Výtěžek z finále 88.500 Kč byl předán rodině Radových z Nadačního fondu Krtek.

Výsledky:

Dívka roku 2014 - Dominika Handlová ze Šternberku 

2. místo Štěpánka Karasová z Ústí nad Labem

3. místo Alicia Tiffany Santos z Prahy

Dívka publika Eliška Štauberová z Plzně

Dívka Talent Štěpánka Karasová z Ústí nad Labem