Ukončení spolupráce s Dívkou roku

UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S VYHLAŠOVATELEM CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE DÍVKA ROKU (S JIČÍNEM)

Jičín manipuloval s pravidly (video)

 Jelikož nesouhlasíme s porušením pravidel ze strany vyhlašovatelek soutěže "Dívka roku" z Jičína, a jelikož nebyl oficiálně veřejnosti vysvětlen postup sedmých dívek do finále, změnili jsme 29.05.2016 název webové i facebookové stránky na název Dívka Ústí. Za takových podmínek jsme se od názvu Dívka roku distancovali.

Vyhlašovatel soutěže (Jičín) vydal k celé záležitosti vyjádření, bohužel neveřejné. Naopak pořadatel semifinále (Plzeň) vydal 30.05.2016 vyjádření veřejné a také odtajnil bodové hodnocení z kterého je protěžování některých soutěžících zcela zřetelné.

Bodové hodnocení semifinalistek

Po vydání oficiálního prohlášení pořadatele semifinále (Plzeň) z 30.05.2016 se na stránkách vyhlašovatele soutěže (Jičín) najednou objevilo oznámení o postupu 14 dívek do finále, citujeme:
"V letošním roce máme 14 finalistek, jelikož potřebujeme 7 a 7 dívek do úvodní choreografie, proto jsme se rozhodli dát šanci náhradnicím a tím jsme udělaly velkou radost. Jako vyhlašovatelé máme kompetenci k rozhodnutí počtu finalistek. Všem dívkám gratulujeme a těšíme se na soustředění v Loděnici Trója."
 
_____________________________________________________________________________________
22.05.2016 tři hodiny po semifnále se na facebooku vyhlašovatelek objevila informace o postupu 14ti dívek, následně byla tato informace smazána a až do 30.05.2016 veřejnost nevěděla proč letos nepostupuje dívek 12, tak jak to až do 23.05.2016 stanovovala pravidla  ?????
____________________________________________________________________
 
Náš názor: podvod se zakryje Velkou radostí
 
Shrnutí všeho výše popsaného: každý rok do celostátního finále postupuje vždy 12 dívek, šest ze semifinále Čech a šest ze semifinále Moravy. V dubnu 2016 proběhlo semifinále na Moravě zcela v pořádku a dle pravidel. 22.05.2016 proběhlo semifinále v Čechách a vše se zdálo být také v pořádku. Tři hodiny po soutěži, byla vyhlašovatelkami soutěže (pořadatelem finále) neoficiálně oznámena i jména sedmých postupujících dívek. Účast sedmé dívky z Čech ve finále byla pro vyhlašovatelky natolik důležitá, že den po semifinále narychlo upravily pravidla a dodatečně bylo zjištěno, že onu soutěžící protěžovaly již při bodovém hodnocení během semifinále. Jelikož s tímto postupem kategoricky nesouhlasíme, nebudeme již nadále v Ústí nad Labem pořádat soutěž pod vedením těchto vyhlašovatelek z Jičína a tímto ukončujeme dosavadní spolupráci.